Imaginile produsului sunt cu titlu de prezentare si pot prezenta accesorii sau elemente de design care pot varia fara notificare prealabila in functie de schimbarile aduse de producator sau zona de comercializare. Va stam la dispozitie pentru orice informatii legate de acest produs.
Inscrie-te la newsletter-ul nostru pentru a fi la curent cu ultimele noutati, promotii si evenimente!
Gama Vespa Primavera Touring este dedicată celor care adoră să călătorească cu stil, în șaua unui scuter modern prin dotări și motorizare, dar cu un design făcut să amintească de estetica anilor 60, perioadă în care Vespa devenise mai mult decât un mijloc de transport, ci un adevărat stil de viață. Modelul touring preia caracteristicile tehnice ale lui Primavera 125 și anume motorizarea monocilindrică în 4 timpi, capabilă de 10.5cp, bazată pe tehnologia i-GET (Italian Green Experience Technology) pentru eficiență la utilizarea carburantului și pentru limitarea emisiilor de CO2, ideală pentru cei preocupați de protejarea mediului înconjurător. Suspensiile din dotare, reglabile pe spate și cu monoamortizor pe ambele roți, asigură o experiență lină și foarte controlabilă, iar frânarea se bazează pe disc controlat hidraulic pe față și tambur pe spate, precum și sistem ABS. Ceea ce diferențiază modelul touring de cel de bază sunt rack-urile cromate pe față și pe spate, precum și parbrizul cu aspect retro. Nu degeaba marca Vespa a dat naștere unui nou cuvânt în limba italiană, „vespare” însemnând a merge undeva pe un Vespa - acum experiența rafinată de a conduce un scuter Vespa se află la îndemâna oricui în forma ei cea mai modernă și avansată, o adevărată punte de legătură între gusturile clasice și tehnologia secolului 21.
- motor monocilindru cu 3 supape, 4 timpi, 124.5cc, 10.6cp- tehnologia i-Get (i-Green Experience Technology) pentru eficiență, parametrii de consum și reducerea emisiilor CO2- consum de 43.2km/l- răcire cu aer- pornire electrică- cutie de viteze CVT automată- suspensie față cu braț simplu, arc elicoidal și monoamortizor hidraulic- suspensie spate cu arc cu preîncărcare reglabilă în 4 poziții, monoamortizor hidraulic- frână față hidraulică pe disc de 200mm- frână spate pe tambur de 140mm, acționat mecanic- pneuri tubeless- sistem ABS- rezervor de combustibil cu o capacitate de 8L- rack-uri cromate față/spate- parbriz- jante de 12 inch- șa ergonomică - conformă cu standardul de emisii Euro4
Garanție 2 ani. Disponibil și în rate.
© 2019 atvrom.ro Toate drepturile rezervate
Campurile de mai sus trebuie completate si bifate inainte